KOCAELİ DERİNCE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Osman KARABAYIR´ın Yarıyıl Tatili Mesajı

"2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Birinci Dönemi 19 Ocak Cuma günü sona eriyor. Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyor, şimdiden tatilden dinlenmiş, kendini yenilemiş yeni ve güzel şeyler üretme isteği ve motivasyonu ile dönerek başarılarla dolu bir ikinci dönem geçirmelerini diliyorum."
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Osman KARABAYIR´ın Yarıyıl Tatili Mesajı

   Öncelikle öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel anlamda gelişmeleri için özveri ile çalışan tüm okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Biz eğitimciler olarak Türk Milli Eğitiminin Temel Amaçlarını gerçekleştirmek; öğrencilerimizin, milletimizin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, ülkesini ve milletini seven, tüm insanlığa faydalı olmak için çabalayan, mutlu insanlar olarak yetişmeleri için çaba sarf etmek zorundayız.

   Değerli Velilerimizden karne notları nasıl olursa olsun evlatlarını sevdiklerini onlara hissettirerek kendilerini geliştirmeleri için destek olmalarını, okul ve öğretmenlerle her zaman sıkı bir işbirliği içinde olmalarını arzu ediyoruz. Öğrencilerimizin her zaman yanında olmamız onların öz güvenini artıracaktır. Elbette onların her konuda en iyi noktada olmasını arzu ediyoruz. Ancak her öğrencinin farklı yetenekleri ve ilgi alanlarının olduğunu unutmadan bu noktalarda onları desteklemeli, iyi bir insan, güçlü kişilikleri olan bireyler olarak yetişmeleri için gayret göstermeliyiz.

   Sevgili öğrencilerimizden beklentimiz tatillerini iyi değerlendirmeleri, bedenen ve ruhen dinlenmiş, kendilerini yenilemiş olarak tatilden dönmeleridir. Öğrencilerimiz şunları hiçbir zaman unutmamalıdırlar: “Karneler sadece bu yarıyılda gördüğünüz derslerdeki başarınızın seviyesini gösteriyor. Karneniz sizin şahsiyetinizin, insani değerlerinizin ya da zekânızın göstergesi değil; sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın belgesidir. Kendinizi en iyi değerlendirecek olanlar sizlersiniz. Sizlere değer verdiğimizi, sizleri önemsediğimizi, her zaman yanınızda olduğumuzu ve sizler için en iyiye ulaşmak adına çalıştığımızı bilmenizi isteriz.

İyi tatiller.

 

Ali Osman KARABAYIR

İlçe Milli Eğitim Müdürü

İbni Sina M. Nato C. No 345 Sırrıpaşa Ortaokulu Yanı 41900 Derince/Kocaeli, Türkiye - 262.2396470

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.